Lenovo

rozwiązania sprzętowe jutra, odpowiedzią na dzisiejsze potrzeby

Wraz z dynamicznym rozwojem sieci internetowej, stoimy przed ogromną szansą transformacji pracy oraz nauki, wykorzystując w tym celu usługi Cloud. Szkoły, uczelnie, a także placówki administracji publicznej nieustannie się rozwijają oraz przekształcają, by sprostać coraz większym wymaganiom kolejnych pokoleń młodych ludzi, wychowywanych już w dobie swobodnego dostępu do technologii IT oraz Internetu. Firmą, która rozumie potrzeby stojące przed uczelniami wyższymi oraz innymi placówkami publicznymi jest Lenovo – lider w zakresie wdrażania nowych technologii do wielu dziedzin naszego życia. Firma Lenovo jest świadoma tego, że stabilne przywództwo technologiczne jest niezbędne do sprawnego zapewnienia instytucjom uczelnianym, publicznym oraz administracji państwowej możliwości reagowania na stale zmieniające się wyzwania, ściśle związane z branżą IT.

Laptopy Lenovo

W ofercie Lenovo, przygotowanej z myślą o edukacji, znajdziemy kilka cieszących się ogromną popularnością serii laptopów. Cechują się lekkością, wysoką mobilnością, bardzo dobrą jakością wykonania, czyniąc z nich świetne narzędzia do nauki, przygotowywania pisemnych prace lub do samodzielnego poszukiwania coraz to nowszych materiałów dydaktycznych. Wykładowcom ułatwią natomiast zdalne nauczanie i pracę.

Lenovo ThinkSmart View Plus

ThinkSmart View Plus to zintegrowane urządzenie z 27-calowym ekranem dotykowym oraz obrazem i dźwiękiem najwyższej jakości. Użytkownikom Microsoft Teams oferuje ono szeroki zakres konfiguracji, a także wysoki stopień bezpieczeństwa oraz elastyczności. To idealne narzędzie do pracy hybrydowej przy jednym stanowisku, które pozwala szybko zorganizować przestrzeń roboczą do prowadzenia rozmów, spotkań lub logowania się na osobistym koncie Teams.

ThinkSmart View Plus łatwo przełącza się również w tryb monitora, po podłączeniu do komputera za pośrednictwem USB-C. Umożliwia komfortową pracę dzięki ergonomicznej podstawie z wygodnym miejscem na telefon komórkowy.

Odłączana listwa dźwiękowa z dwoma głośnikami o mocy 5 W i czterema mikrofonami sprawia, że użytkownicy słyszą wyraźniej i sami są lepiej słyszani, a odłączana kamera 4K IRGB z automatycznym kadrowaniem oraz zabezpieczeniami opartymi na sztucznej inteligencji zapewnia ostry, klarowny obraz.

Produkty marki Lenovo opcjonalnie mogą być objęte zaawansowanym, posprzedażowym wsparciem w postaci usługi Lenovo Premier Support. Podstawą profesjonalnej obsługi ze strony firmy jest m.in. ekspresowa naprawa w miejscu zamieszkania użytkownika sprzętu oraz całodobowa infolinia 24/7. W rzeczywistości klient otrzymuje zatem nie tylko wydajne urządzenie, ale również szereg dodatkowych funkcjonalności oraz zaawansowane wsparcie gwarancyjne.

Priorytetem Lenovo jest ochrona sprzętu i bezpieczeństwo danych. Właśnie z tego względu powstała platforma ThinkShield, której celem jest zabezpieczenie komputera na każdym etapie użytkowania. Już podczas projektowania takiego sprzętu, kluczowym czynnikiem jest ochrona i zabezpieczenie przed niepowołanym dostępem. Z tego powodu do komputerów implementowane są różnorodne zabezpieczenia, począwszy od bezpiecznego BIOS-u, poprzez wykorzystywanie biometrycznych metod autoryzacji i logowania się, aż po integrację rozwiązań mających na celu bezpieczne korzystanie z Internetu – mowa m.in. o blokowaniu dostępu do podejrzanych stron czy uniemożliwienie przygotowania ataków złośliwego oprogramowania oraz phisingu (metoda ataku polegająca na podszywaniu się pod konkretną osobę lub instytucję w celu pozyskania dostępu do wrażliwych danych komputera).

Oprócz sprzętu, ważne są także rozwiązania oparte na chmurze. Zintegrowanie sprzętu komputerowego marki Lenovo (notebooki, klasyczne komputery wraz z odpowiednimi peryferiami tj. monitory, klawiatury i myszy komputerowe) z platformą CloudLabs, umożliwia nie tylko sprawne przygotowanie pomieszczeń dydaktycznych z możliwością optymalizacji kosztów, ale także wprowadza kompletnie nowe rozwiązania dla studentów, chcących pozyskiwać wiedzę bez względu na to, gdzie się znajdują. W dobie nieustannych, nowych wyzwań, takie możliwości są niebywale cenne. Lenovo wraz z kompleksowymi rozwiązaniami w zakresie oferowanego sprzętu oraz zabezpieczeń jest obecnie podmiotem, który w istotny sposób potrafi zrealizować takie zadania.

Chcesz poznać ofertę?