Nauka programowania

CloudCode

Czym jest CloudCode?

CloudCode to interaktywna platforma, która umożliwia naukę programowania oraz weryfikację umiejętności programistycznych. Dzięki temu narzędziu, dostępnemu z dowolnego miejsca i urządzenia, użytkownicy mogą zdobyć nowe umiejętności w dziedzinie programowania, co jest szczególnie ważne w obliczu rosnącego zapotrzebowania na programistów na rynku pracy. Platforma ta prowadzi użytkowników przez różnorodne zadania, począwszy od podstaw aż do zaawansowanych zagadnień, dzięki czemu kształcenie w tym kierunku może być jeszcze skuteczniejsze i efektywniejsze

Jako kompleksowa platforma do nauki ma też możliwość połączenia z systemem egzaminacyjnym CloudExam, dzięki czemu można przeprowadzić programistyczną sesję egzaminacyjną

Chcesz zobaczyć jak działa CloudCode?

Języki programowania

Możliwość nauki wielu języków programowania…

Katalog zadań

Aplikacja podstawowo ma wgraną dużą bibliotekę zadań. Są one zróżnicowane zarówno pod kątem różnorodności zagadnień, jak i trudności, w każdym dostępnym na platformie języku programowania.

Własne zadania

Każde zadanie z biblioteki jest modyfikowalne. Dodatkowo dostępna jest możliwość tworzenia własnych zadań i ich scenariusza, z własnym systemem oceniania, w dowolnym języku obsługowanym przez platformę.

Adaptacyjne dobieranie zadań

System indywidualnie dobierze poziom trudności kolejnych zadań oraz ich obszar, w zależności od popełnianych przez użytkownika błędów.

Wykrywanie i analiza trudnych obszarów

System na podstawie generowanej podczas rozwiązywania zadań statystyki, wykaże w jakich obszar wystąpiła trudność i nad czym należy pracować.

Natychmiastowy feedback dla studenta

To co wyróżnia CloudCode w tym obszarze, to rozbudowany system weryfikacji poprawności rozwiązania – sprawdzi każdy kod, czy rozwiązuje dane zadanie, a także pokaże stopień efektywności odpowiedzi.

Nauka w nowej formie learning-by-doing

Jest to praktyczny sposób uczenia się, który polega na uczeniu się poprzez rozwiązywanie zadań, co zarówno pozwala na zapamiętanie teorii, ale też na przyswojenie użycia jej w praktyce.

Uczelnie korzystające z CloudExams

Integracja z innymi rozwiązaniami CloudTeam

CloudCode można zintegrować z naszą platformą do przeprowadzania egzaminów CloudExams. Dzięki temu zyskujemy możliwość tworzenia egzaminów programistycznych. Możliwość połączenia tych dwóch produktów ze sobą znacznie poszerza obszar egzaminacyjny i upraktycznia go.

CloudExams
Egzaminy online