Symulacje Biznesowe

Symulacje Biznesowe

Branżowe symulacje biznesowe to gry edukacyjne, dzięki którym uczestnicy zajęć mogą podejmować realne decyzje biznesowe w bezpiecznym, wirtualnym środowisku.

Symulacje są idealnym dopełnieniem zajęć związanych z biznesem. Forma online sprawia, że angażują studentów również podczas nauki zdalnej oraz umożliwiają realizację praktyk z wykorzystaniem wirtualnego przedsiębiorstwa.

Obecnie dostępne są 3 typy branżowych symulacji biznesowych:

  • Planowanie biznesu
    Mówiąc najprościej, jest to wirtualny biznesplan. Użytkownicy mają możliwość zaplanowania własnej działalności gospodarczej w 1 z 16 branż. System sam sprawdza, czy ich plany są spójne, logiczne i zgodne z prawem.
  • Zarządzanie firmą
    Głównym zadaniem użytkowników jest zarządzanie wirtualną firmą w taki sposób, by osiągnąć jak najwyższy wynik. Gracze mierzą się z prawdziwymi wyzwaniami menedżerskimi, reagują na działania konkurencji i cały czas dostosowują ofertę firmy do zmieniających się warunków rynkowych.
  • Zarządzanie projektami
    Gracze wcielają się w role project managerów, którzy prowadzą 1 z 4 projektów. Ich zadaniem jest zaplanowanie prac w taki sposób, aby zrealizować projekt w określonym zakresie, czasie i z określonym budżetem. Jest to nie lada wyzwanie. Uczestnicy muszą dostosować pracę do ograniczeń i oczekiwań zarządu oraz do niespodziewanych sytuacji pojawiających się w trakcie realizacji projektu.
Chcesz poznać naszą ofertę?