Pani Edyta jest absolwentką studiów magisterskich na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie (UKSW) oraz absolwentką kierunku Lifestyle Coaching w Szkole Głównej Turystyki i Hotelarstwa w Warszawie. Obecnie, w trakcie realizacji procesu akredytacyjnego International Coach Federation Polska. W 2021 roku uzyskała dyplom MBA na Uczelni Collegium Humanum, jak również ukończyła studia podyplomowe związane z Zarządzaniem w IT (Doctor of Business Administration – DBA) oraz uzyskała tytuł Koordynatora ds. dostępności na tej samej Uczelni.
Pani Edyta jest również absolwentką studiów podyplomowych w zakresie Funduszy Strukturalnych Unii Europejskiej na UKSW oraz słuchaczką studiów podyplomowych w zakresie audytu i kontroli wewnętrznej prowadzonych przez Akademię Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie. Jej zainteresowania skupiają się wokół kwestii związanych z etyką w pracy szeroko pojętych organów kontroli.
Posiada ponad 15-letnie doświadczenie zawodowe, w całości związane z opracowywaniem, realizacją oraz kontrolą projektów finansowanych z funduszy Unii Europejskiej oraz źródeł krajowych, w ramach różnych programów operacyjnych. Realizowała kilkadziesiąt projektów o wartości łącznej ponad 500 mln zł, w tym min. szkoleniowe, edukacyjne, IT, badawcze oraz infrastrukturalne, dedykowane przede wszystkim sektorowi szkolnictwa wyższego. Współautor publikacji pt. „Europejski Fundusz Społeczny dla Edukacji”. W latach 2007-2016 pracownik (Główny Specjalista) Instytucji Pośredniczącej w Ministerstwie Edukacji i Nauki, a następnie w Ośrodku Rozwoju Edukacji. Koordynator projektów innowacyjnych i ponadnarodowych z ramienia Ministerstwa Edukacji i Nauki. Posiada doświadczenie w pracy z placówkami oświatowymi, gminami, instytucjami rynku pracy, ośrodkami pomocy społecznej, przedsiębiorcami i klientami indywidualnymi.
Dodatkowo, od wielu lat Ekspert/Asesor ds. kompleksowej oceny/opinii wniosków o dofinansowanie min. w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego, Województwa Lubelskiego oraz Województwa Mazowieckiego, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Centrum Projektów Europejskich oraz Centrum Projektów Polska Cyfrowa.
Posiada certyfikaty Ministerstwa Rozwoju i Technologii w zakresie oceny wniosków, m. in. w tematach: „Zatrudnienie i rynek pracy”, „Pomoc publiczna”, „Zasady realizacji projektów partnerskich”, „Dostępność projektów dla osób z niepełnosprawnościami”, „Kwalifikowalność wydatków”.
Jej zainteresowania od zawsze koncentrowały się wokół funduszy unijnych, co pociągnęło za sobą realizację zadań również w obszarze szeroko pojętego doradztwa oraz szkoleń. Jako trener i mentor realizowała i realizuje szkolenia w tematyce zakresie zarządzania projektami, przygotowywania wniosków o dofinansowanie, obsługi generatorów, zarządzania ryzykiem, metodyk zarządzania projektami, pomocy publicznej, kompetencji interpersonalnych, zarządzania zasobami ludzkimi i rozliczania projektów (między innymi finansowanych z programu Pomoc Techniczna pod patronatem Ministerstwa Rozwoju i Technologii). Jej głównym zainteresowaniem w tematyce związanej z projektami są kwestie budżetowania, począwszy od opracowanie założeń budżetowych projektu po późniejsze wykonanie i kontrolę, a także analiza finansowa projektu (wartości wskaźnikowe, efektywność finansowa przedsięwzięcia, weryfikacja trwałości finansowej).